Silkroad Online (SRO) Türkiye Silkroad Online Türkiye Botlar Phbot Silkroad Online Türkiye Phbot Detaylı Anlatım (Güncel Rehber 2021)
Silkroad Online Türkiye Phbot Detaylı Anlatım (Güncel Rehber 2021)
admin
Silkroad Online Türkiye Phbot Detaylı Anlatım (Güncel Rehber 2021)
6
26567
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Konuyu Okuyanlar:2 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
admin Administrator
*******
Administrator
 • Konular83
 • Mesajlar133
 • Rep puanı 5

Silkroad Online Türkiye Phbot Detaylı Anlatım (Güncel Rehber 2021)


Silkroad Online Türkiye'nin resmi açılımına kısa bir süre kala Silkroad Türkiye oyuncuları bu zorlu level mücadelesini kolaylaştırma düşüncesindeler. Önceki konularımızda bahsettiğimiz gibi TR SRO, Isro'dan 4 - 10 kat daha zorlu. Silkroad TR ve Isro exp. farkı adlı konumuzu inceleyerek ne kadar deneyim puanının zor olduğunu seviye seviye görebilirsiniz.
[Resim: OneK6t.png]

GameGami, Silkroad Online Türkiye'yi eski günlerine geri döndürmeyi amaçlarken tabii ki Silkroad Online'ın ilk zor olduğu zamanlara götürmek istedi. Bu yüzden 90 level sınırı olan bu Silkroad'da 90 seviyeye ulaşmak hiç de kolay olmayacak. Oyuncuların bilgisayar başında olmadığı zaman bile level kasmasını sağlayaması sadece Silkroad Online Türkiye Botları sayesinde olabilir. Bu botlardan birisi de Phbot'tur. Şimdi sizlere Phbot'un resimli ve detaylı olarak anlatımını ve incelemesini yapacağım. Phbot baştan sona kadar detaylı anlatım konumuza hoş geldiniz. Ayrıca SBot güncel detaylı anlatım rehberi hakkında bilgi almak isterseniz de tıklayabilirsiniz.

Önemli Bilgilendirme: Phbot kullanımından oluşabilecek herhangi bir eşya, hesap çalınması veya Phbot kullanımından oluşabilecek herhangi bir sorun, sorumluluğu kabul etmeyeceğimizi SroTurkiye.com forumu olarak açıkça belirtiyoruz.

[Resim: EUFjOv.png]

Phbot'a Nasıl Kayıt Olunur?


Phbot'un bir forum sitesi bir de ana sitesi var. İlk başta kayıt olmak için forum sitesine girmemiz gerekiyor. Forum sitesine bu linkten ulaşabilirsiniz: https://forum.projecthax.com/
Ardından sitenin sağ üst tarafında Sign Up (Kayıt Ol) tuşuna tıklıyoruz. Açılan ekranda sırasıyla e-posta adresimizi, kullanıcı adımızı, istersek ismimizi istemezsek de boş bırakabiliyoruz ve en son da en az 10 karakterli şifremizi girip Create New Account diyoruz. Sonra e-posta adresimize gelen postayla hesabımızı doğruluyoruz. 

[Resim: PYXZQm.png]

Fakat bazı arkadaşlar e-posta problemi yaşayabiliyor bunun da çözümünü anlatayım.

Phbot E-posta Doğrulama Sorunu


Phbot E-posta doğrulama maili gelmedi diyenler e-mail adresinde posta göremeyenler oluyor. Araştırmalarımıza göre hotmail uzantısına posta ulaşmıyor, gmail denediğimizde ulaştığını gördük. Diğer e-posta sağlayıcılarında bir sorun var mı bilmiyorum fakat e-mail yerine Gmail girerseniz sorun olmayacaktır.

Phbot Nasıl İndirilir?


Phbot üyeliğimizi açıktan sonra yine sağ üst taraftan Login diyerek üyeliğimize giriş yapıyoruz. Ardından Phbot'un ana sayfası olan bu linke giriyoruz: https://phbot.org/
Siteye giriş yapmamızın ardından üst taraftaki Download yazısına tıklayıp botumuzu kolayca indiriyoruz.

[Resim: Yibm9T.png]

Phbot Satın Al | Phbot Nasıl Satın Alınır?


Hemen ardından Phbot'un ana sayfasındaki Buy kısmına tıklayarak Phbot satın al kısmına geçebiliriz. Gelen sayfada biraz önce üyelik açtığımız mail'i alta ve üste iki defa giriyoruz. Onun altındaki Week kısmından da kaç hafta almak istediğimizi seçiyor ve alttaki ödeme yöntemlerinden uygun olanını seçiyorsunuz.

Not: Eğer uzatmak isterseniz de yine bu başlık altındaki işlemleri uygulamanız gerekiyor.

Bunun ardından üstteki Account yazısına tıklayıp Password Reset kısmına tıklıyoruz. Tekrar e-posta adresimizi yazacağız ve Reset tuşuna basacağız. Sonra mail adresimize şifremiz gelecek. E-mail adresimize gelen bu şifre ile indirdiğimiz phBot'umuza giriş yapacağız.

[Resim: ZUemda.png]

Phbot Kurulumu, Başlangıç


Phbot Download kısmından indrdiğimiz phBot Installer.exe adlı dosyayı açıyoruz. Gelen ekranda:

Stable yani durağan, sabit güncelleme almayan versiyonudur.
Testing ise gelen güncellemelerin hepsinden yararlanan Phbot'un en güncel versiyonudur.
Bu sebeple Testing'i seçiyoruz.
Geriye kalan alttaki bütün hepsini de aktif ediyoruz. (Eğer Python yazılım dilini bilmiyorsanız veya kullanmayacaksanız Plugins'e tık atmayabilirsiniz.)
Sonra Install diyoruz ve botumuzu yüklüyoruz.

[Resim: gl07Kc.png]

Phbot Giriş ve İlk Ayarlar


Şimdi yüklememizi yaptıktan sonra gelen Phbot Testing adlı uygulamayı açalım. Üyelik bilgilerimizi girdikten sonra TRSRO'yu seçiyoruz. (Eğer TRSRO değil de başka sürümler için kullanmak isterseniz seçebilirsiniz. Ayarlarınızı düzenlerken yapılması gereken farklı bir şey olmayacak. Bütün sürüm ayarları aynı.)


Ardından gelen pencerede Language kısmında dil seçimimizi Türkçe yapıyoruz. Ayarların kaydedilmesi için kapatıp açıyoruz. Türkçe olduğunu göreceğiz. Şimdilik bu uygulamayı kapatalım. Şimdi sıra geldi, Manager adlı uygulamaya.

Not: Bu ekrandayken bir hata verirse, sizden Silkroad klasörünü göstermenizi isteyecektir, onu gösterip oyun klasörünü yüklemesi için biraz zaman veriniz.

[Resim: QCnME9.png]

Phbot Manager Uygulaması Detaylı Anlatım


Sonra yüklenen bir diğer uygulama olan Manager'i açıyoruz. Bizden bir şifre isteyecektir. Bu şifre Manager uygulamanız için ayrı bir şifredir. Bunun için de bir tane şifre oluşturuyoruz. Manager'i ilk açtığımızda üstten Manager Options'a tıkladıktan sonra eğer aşağıdaki gibi bir ekran gelirse kapatıp tekrar açın, sorun çözülecektir.

[Resim: fL5rcd.png]

Peki Phbot'u Nasıl Türkçe Yaparız?
Hemen üstten Manage > Options > Manager > Language > Turkish > Save yapıyoruz ve tekrar kapatıp açıyoruz. Böylece botumuzu Türkçe 

[Resim: Y0jpZN.png]

Manager > Ayarlar > Bot kısmındaki Bot Klasörünü bulup Phbot Testing/Phbot.exe'yi seçiyoruz.
Minimap klasörünü de yine aynı yerden Phbot Testing/minimap olarak seçiyoruz. Sonra kaydedelim.
Alttaki güncellemeyi atlayı seçebiliriz çünkü güncelleme gelirse otomatik olarak yapar ve biz bilgisayar başında değilsek bu sıkıntı olabilir.

[Resim: 74DBGR.png]

Seçenekler kısmında ise bilgisayarımız ne kadar iyiyse ve ne kadar hesap açacaksak o ayarları arttırıp çoğaltabiliriz. Sayı olarak ms değeri 5000 ms = 5 saniye, 12000 ms = 12 saniye gibidir. Ayarları bilgisayarınıza, kasma durumuna göre yapılandırabilirsiniz. Bu durumda clientiniz açılırken daha fazla bekleyebilir veya daha hızlı açılabilir.

Onun haricinde bu pencereden yapmanız gereken pek bir şey yok. Çünkü TRSRO'da an itibariyle 2 IP limiti vardır ve 2 tane hesap açacağımızı varsayıyorum. Eğer Isro oynuyorsanız da Tüm hesapları aynı anda aç seçeneğine değil Start up to "2" accounts at once seçeneğini işaretleyin. Aynı anda 2'den fazla client açarsanız IP adresiniz bloklanabilir.

Kaydet yaptıktan sonra oyunun Manager ana ekranına tekrar geldik. Şimdi hesaplarımızı eklemeye başlayalım. Sol alttaki "+" işaretine tıklıyoruz. Buraya bir isim yazalım. Sonra solda eklediğimiz o isme tekrar tıklayarak onun altına 2 tane TRSRO hesabımızı ekleyeceğiz.

[Resim: UcdMu1.png]

Kullanıcı adı, şifre, sunucu, karakter, ikincil şifremizi yazdıktan sonra sağdaki "Ayarlar" kısmına geçelim. Önerilen ayarlar: Gizle, Bot iconunu gizle, Clienti başlat, Oyuna giriş yapınca clienti kapat, Gizle, Silkroad'ı Gizle, Botu başlat'tır. (Fakat siz isterseniz bazı kısımları işaretleyip kalanlarını botu biraz daha öğrenip sonra da girip işaretleyebilirsiniz.) "Kaydet"e tıklayalım. Sonra yine bir isim giriyoruz. 

Unutmayalım: Manager uygulamasında ayarlarda yaptığımız her eylemi kaydetmemiz gerekir. phBot uygulamasında ise yaptığımız her ayar otomatik olarak kaydedilir. 

İkinci bir çar açmak istiyorsak, şimdi oluşturduğumuz birinci çarımızın üstüne tıklıyoruz. Onun ardından + tuşuna basıp ekliyoruz.

[Resim: yF8O7R.png]

Dipnot: Eğer Isro veya farklı bir yerde oynuyorsanız örnek olarak: Pazar çarları, Level kasılan karakterler, level kasan karakterler diye hesaplar açabiliriz. Bunun altına da karakter eklemek istiyorsak ilk başta o hesabın üzerine tıklayıp ilk hesabımızı açacağız. Ardından o hesabın altına açacağımız karakterleri ilk karakterimizin üstüne tıklayıp + seçeneğine tıklayıp açacağız.

[Resim: 77FKKm.png]

Eğer karakterimizi açmak istersek sağ tuş yapıp "Başlat"a tıklayabiliriz. Karakterlerimizi kaydettik, şimdi "Hesaplar" alanındaki karakterlerin üstündeki ana hesabımıza tıklayalım. Burada aşağıda görüldüğü gibi birçok özelliği bulunmaktadır. Clienti, botu başlatabilirsiniz, ışınlanabilirsiniz, bir karakterin olduğu yere reverse atabilirsiniz, komut ve koordinat değiştirme ayarlarından önceden yapılan scriptinizi yani yolunuzu seçebilirsiniz.

Bu ekranın bir diğer özelliği de CTRL + A (Hepsini Seç) komutuyla bütün karakterlerimizi seçip tek tek işlem yapmak yerine aynı anda işlem yapabiliyoruz veya CTRL'ye basılı tutup sol fare tuşuyla bütün karakterler yerine dilediğimiz karakterleri seçip sadece onlara işlem uygulayabiliyoruz.

[Resim: 3VUGtq.png]

Phbot Oyun İçi Ayarları


Otomatik Yapılandırma


Şimdi karakterimizi başlatalım. Karakterimiz oyuna otomatik olarak giriş yaptıktan sonra ilk yapmamız gereken ayar soldaki "Otomatik Yapılandırma" kısmındaki Tipi ve Silah bilgilerini girmemiz olacaktır. Bu ayarı sağ taraftan "Yapılandır" dedikten sonra o karakterin özelliğine göre bütün pot, skill, ışınlanma vs. ayarlarını otomatik olarak yapılandıracaktır.

Bunun ardından karakterimize kayıtlı olarak gelen ayarları kendi isteğimize göre istersek tekrar düzenleyebiliriz.

[Resim: daclUa.png]

Koruma


Pot: Otomatik olarak yapılandırılan ayarlardan beğenmediğimiz, değiştirmek istediğimiz ya da eklemek istediğimiz pot ayarını düzenliyoruz.
Socket: Var olan socketlerden bazılarını canınız belli bir yüzdeye düşünce bazılarını otomatik olarak bastırabilirsiniz.
Işınlanma: Hp ve Mp potunuz azaldığında, öldüğünüzde, envanteriniz dolduğunuzda geri dönebilirsiniz. Ya da sağdaki "Kasılma" kısmındaki ayarlarınızı da düzenleyebilirsiniz. Öldüğünüzde direkt geri döner ya da birisi sizi "Diriltmediyse" yani ayarladığınız dakika kadar res atmadıysa git diyebilirsiniz.

[Resim: 0kscXY.png]

TRSRO'da belli bir süre EU ırkı olmayacak fakat eğer İyileşme yani Force olursanız sadece can veya res atıyorsanız "Saldırılmadıysa" ayarını kapatmanız gerekir. Siz saldırı yapmadığınız için karakteriniz şehre geri döner.    
Pet Işınlama: Pet ve kervan gibi hayvan potlarınız bittiğinde veya petiniz öldüğünde geri dönmenizi ayarlar.
Canavar:
meh: Bir tercih yapmadığınızı belirtir.
Yoksay: Canavar karaktere dalsa da dalmasa da hiçbir şekilde atak yapmaz.
Uzak Dur: Canavara atak yapmaz fakat canavar karaktere vurursa karakter de vurur.
Tercih: O tercihe atak yapar.
Berzerk: Sağ taraftaki berserk seçeneği de sizin hangi durumlarda zerk atacağınızı gösteriyor.
Canavar Tercihleri: Dalmak istediğiniz veya dalmak istemediğiniz canavarları özel olarak ekleyerek yukarıdaki 4 seçenekten birisini yapabilirsiniz.
Devil's Spirit: Bu ayar da yine berzerk gibi ne zaman ve hangi durumlarda devil açılacağını gösteriyor.
Bildirimler: Orada belirtilen durumlarda size bildirim yolluyor.
Kâğıtlar: Sizde var olan ve basılmasını istediğiniz bir scroll varsa onu buradan seçebilirsiniz.
Diğerleri: Res, speed drugs yani hız iksirleri farklı farklı ayarları buradan düzenleyebilirsiniz. Ayrıca sağ taraftaki Gelişim Puanı Ekleme kısmından STR ve INT eklemeyi ayarlayabilirsiniz. Örneğin: STR 3 yaparsanız her levelde 3 adet STR'ye verecektir.

[Resim: biR0b9.png]

Şehir


Şehir kısmından ise şehre döndüğümüzde hangi eşyaları alacaksak adetiyle beraber buraya giriyoruz.

Kasılma Alanı


Komut: Phbot ve Sbot karşılaştırılmasının en büyük kozu kalktı. Phbot'ta neredeyse istediğiniz yere artık script çizmeden gidebiliyorsunuz. Yeni gelen güncellemelerle beraber Fire Temple ve Cave'ler hariç istediğiniz yere otomatik gidebiliyorsunuz, tek yapmanız gereken "Pozisyonu Al"a tıklamanız.

Not: Eğer karakteriniz takıldı diye bir hata alırsanız yapmanız gereken tek şey pozisyon aldığınız yerin birkaç metre yanına bir yere tekrar pozisyon almanız olacaktır.

[Resim: 1jNfJw.png]

Siz yine de script çizmek isterseniz, "Oluştur"a tıklamanız gerekiyor. Bu alanda script yani kasılmaya gideceğiniz yere yol çizebiliyorsunuz. Şehirden gideceğiniz yere götürmeniz gerekiyor. En son durdur ve farklı kaydet deyip çizimi bitirip kaydedeceksiniz. Ardından kasmak istediğiniz yerin ortasında bir yerde "Pozisyona Al"a tıklayın. Üstte "Menzil ve Toplama Menzili"ni ayarlayabilirsiniz. Ayrıca komut ve koordinat değişimlerini Manager kısmından da yapabiliyoruz.

Not: Yol çizerken görünür mesafelere tıklamanız gerekiyor. Eğer çok uzaklara, bulutlara doğru tıklarsanız o tıkladığınız koordinatı esas alır ve oraya gitmeye çalışır.

Koşullar: Karakteriniz belli bir levele ulaştığında eğer slot değiştirmek istiyorsanız burayı kullanmalısınız.

Ayarlar: SroTurkiye.com tarafından önerilen ayarlar aşağıda görüldüğü gibidir. Kendi isteğinize göre tekrar seçim yapınız.

[Resim: 5AD2iI.png]

Saldırı


Saldırı: Bu saldırı ayarında öncelik sırasına göre en üste koyacaksınız. Eğer en üste Giant Parti koyarsanız GP çıktığı zaman direkt ona saldıracaktır. Ayrıca saldırı yapacağınız yetenekleri yine üstten alta doğru sıralayacaksınız. CH çarları da "El yakma" basmayı unutmasın. 
Buff: Buff kısmında normal slot ayarlarının yanı sıra var olan "Acil Durum, Komut, Oyuncu Yakında ve Oyuncu Yakında Değil" ayarlarına dikkat ediniz. Eğer iyi bir şekilde kullanırsanız daha uzun soluklu kasılmalar olacaktır.

Acil Durum ayarı ile sağ tarafta bulunan HP & MP değerleri belli bir seviyeye düştüğünde can, mana basma gibi yetenekler kullanabilirsiniz. 
Komut ayarı, karakteri kasılma yerine götürülürken kullanılır. Karakterinizin hızlı ve tek parça hâlinde ulaşması için buff basımına dikkat ediniz. Smile
Oyuncu Yakında ayarı, belli bir karakter ismi verdiğinizde o isme buff atar. (Her üye için farklı yetenekler kullanabilirsiniz.)
Oyuncu Yakında Değil ayarıyla, partinin önemli bir üyesi giderse daha farklı yetenekler kullandırabilirsiniz. (Her üye için farklı yetenekler kullanabilirsiniz.)

[Resim: O7pa6n.png]
 
Parti: Partideki oyunculara teker teker hangi buffları vereceğinizi seçebilirsiniz.
Parti Ayarları: Bu ayarlar kayıtlı kaldığı gibi kullanılabilir.
Canlandır: Canlandır kısmı da res yani yerden kaldırma kısmıdır. Diriltme menzilini arttırabilir, diğer iki seçeneği de işaretlemeniz tavsiye edilir.
Lure: Otomatik olarak lure ayarı yapabileceğiniz gibi manuel script yani komut ayarı da ayarlayabilirsiniz. Otomatik olarak yapmak isterseniz yürü kısmına slot büyüklüğüne göre metre yazacaksınız. Tavsiye edilen sayı, 60'tır. Eğer partinizde önemli bir oyuncu (cleric, force gibi) kasılma alanında değilse ismini sağ alta ekleyip işaretlemeyi unutmayın. Kalan ayarları da isteğinize göre düzenleyebilirsiniz.

[Resim: UZjhnr.png]

Saldırı Kaydı: Saldırı kaydı kısmında birisi pk olduysa ya da job alanındaysanız size hangi karakterin hangi yeteneğiyle ne kadar hasar verdiğini görebilirsiniz.

Pet


Saldırı Peti, Kervan ve Toplama ayarlarından size uygun olanları seçebilirsiniz. Zaten önerilen ayarlar da otomatik yapılandırıldığı için kolayca seçim yapabileceksiniz.

Parti


Parti, Seçenekler, Arama, Taxi, Taxi Ayarları kısmından önemli olan Seçenekler kısmının önerilen ayarlarını alta koyalım. Diğer ayarlarda anlaşılmayacak bir şey olduğunu düşünmedim.

Not: Eğer burada veya herhangi bir yerde yapamadığınız bir yer olursa yorum yazmaktan çekinmeyin.

[Resim: 398EZS.png]

Birlik Partisi


Birlik Partisi ile Union Parti yapılır. Ayarları bahsetme gereği duymadım, yapabileceğinizi varsayıyorum.

Toplama Filtresi

 

Toplama Filtresi, Ayarlar, Altın Aktarımı bölümlerinin olduğu bu kısım bir hayli önemlidir.

Toplama Filtresi: Bu bölümün en önemli kısmıdır. Çok basit olduğu gibi küçük bir hatanızda avatarlarınız veya başka değerli eşyanız satılabilir. Öncelikle ilk başta altın ayarlarına sağ tuş yapıp topla, pet ile topla ayarını yapalım. Sonra Eşyalar kısmına tıklayıp gelen itemlerin hepsini seçmek için CTRL + A yapıyoruz. Tümünü seçtikten sonra sağ tuş yapıp Topla, Pet, Sat, Depola, Guilde aktar vs. gibi ayarları yapabilirsiniz. Ayrıca eşyaların sağ tarafındaki bölümden de Avatar, Kervan ve Sos ayarlarınızı özellikle tekrar düzenlemenizde fayda olacaktır.

[Resim: NgnrID.png]

Ayarlar: Bu kısımdan ilk 4 seçeneği seçmenizi öneriyoruz. Ardından kişisel olarak düzenleyebilirsiniz. Eğer petiniz yoksa ve partinizde toplayıcı peti olan bir üye varsa ilk 4 seçenek seçili olsa bile bir altındaki "Eşya toplamayı durdur" ayarını seçerseniz eşya toplamayı durduracaktır. Böylece eşya toplama yerine saldırı yaparsanız daha hızlı seviye alıp daha fazla eşya düşürebilirsiniz.

[Resim: sBghLZ.png]

Altın Aktarımı: Bu kısımdaki önerilen ayarlarımız da bu şekildedir. Bu ayarla envanterinizde 1m hep bulunur. Karakter şehre gittiğinde 1m'den fazla altını varsa guild deposuna aktarır fakat daha az altını varsa da guild deposundan çeker. Siz isteğinize göre deponuza da aktarabilirsiniz.

[Resim: h5FAJh.png]

Görev


Son güncellemelerle birlikte görevde de yine birçok yere oyunun belirlediği koordinatlar sayesinde otomatik gidilebiliyor. Bir script çizme ihtiyacınız yok gibi gözüküyor. Aktif kısmında mevcut görevlerinizi yaptırabilirsiniz. Hepsi kısmında ise bütün görevleriniz listelenir.

Oyuncular


Bu bölümden de etrafınızdaki karakterleri takip ettirebilir, buff atabilir, eşyaları toplayabilir ve takip ederken aynı zamanda da canavarlara saldırtabilirsiniz.

Guild


Bu bölümde de Guild'e oyuncu alabilir, başka bir Guild'e girebilir, Guild davetlerini gösterebilir ya da Guild duyurusunu "Bildiriyi göster" diyerek gösterebilirsiniz.

Akademi


Akademi kısmında da bir karakterinizle akademi partisi açarken diğeriyle de ona girip 40 levelde mezun oldurabilirsiniz. Gerekli ayarların açık bir şekilde belirtildiğini görüyorum.

Envanter


Envanter kısmında çantanızdaki, üstünüzdeki, petinizdeki, depodaki, guild deponuzdaki vs. bir sürü eşyayı görebildiğiniz gibi aynı zamanda yere atabilir, parça parça ayırabilir ve üstelik takas bile yapabiliyorsunuz. İsterseniz siz ona istek yollayarak isterseniz o size takas teklifi atarak takasınızı başarıyla yapabilirsiniz. Kullandıkça seveceksiniz. Smile

Tezgâh


Tezgâh bölümünde; Tezgâh, Envanter, Filtre, Konsinye, Seçenekler bölümleri mevcuttur. Seçenekler kısmında gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra Filtre kısmına gelip envanterimizde var olan eşyaları istersek bölerek istersek direkt olarak sağ tuşa basarak pazara koyabiliyoruz. İlk başta tezgâh kurup sonra da fiyatlandırmasını yapacağız. Ardından botu başlat diyoruz. Pazar durumumuzu da yine Tezgâh bölümünden takip edebiliyoruz.

Simya


Simya bölümünde istersek artı bastırtabiliyoruz istersek de stat bastırabiliyoruz. Basmak istediğimiz blue'ları seçip belli bir yüzde veriyoruz ve o yüzde olasıya kadar denemeye devam ediyor.

Uzmanlık


Bu kısımda da yeteneklerimizi otomatik olarak yükseltebiliyoruz. Aynı koruma kısmındaki gelişim puanı ekleme sistemi gibi.

Sohbet


Bu sohbet kısmı ayrı ayrı Silkroad Online'ın içindeki çeşitlilikten de fazla sohbet seçeneği barındırıyor. En güzel özelliği de kopyala yapıştır sisteminin çalışması. Eğer istersek oyuncu bile engelleyebiliyoruz.

Harita


En güzel kısmı da Harita özelliği. Harita özelliği sayesinde oyuna giriş bile yapmadan karakterinizi canlı olarak oynatabiliyor, diğer oyuncuları görebiliyor ve hatta ışınlanabiliyorsunuz.

Ses


Botları güzel kılan ve özellikle çok sevdiğim bir özellik, özel ses ayarları. Karakterin mi öldü, sun mu düştü, birisi sana mı saldırdı, unique mi çıktı bunların hepsinden haberin olacak hem de sen arka planda takılırken.

Tuş Yapılandırması


Bu özellikle beraber isterseniz botu başlatmak veya durdurmak, pozisyon almak ya da takibe almak veya durdurmak için özel bir tuşunuzu atayabilirsiniz.

Koşullar


Koşullar kısmına şartlı oyun ayarları diyebiliriz. Eğer şöyle olursa böyle yap kısmı. "Oluşturucu"ya tıklayalım. Eğer değerlerini kontrol edelim. Oluşturucu kısmı Türkçe ayarı yapalım.

Koşullar, Oluşturucu Kısmı Türkçe Ayarlar

Eğer;
Player in training area: Karakter kasılma alanındaysa
Player not in training area: Karakter kasılma alanında değilse
Player in range: Karakter menzildeyse
Player not in range: Karakter menzil içinde değilse
Player in party: Karakter partideyse
Player not in party: Karakter partide değilse
Player in guild: Karakter guilddeyse
Player not in guild: Karakter guildde değilse
Player in academy: Karakter akademideyse
Player not in academy: Karakter akademide değilse
gibi...

Değer;
Seçilen hedef oyuncu ismini yazıyoruz.

İse;
Stop bot: Botu durdur
Stop trace: Takibi durdur
Start attack: Atağa başla
Stop attack: Atağı durdur
Start lure: Lure yapmaya başla
Stop lure: Lure yapmayı bırak
Start item pick: Eşya toplamaya başla
Stop item pick: Eşya toplamayı durdur
Start party item pick: Parti eşyalarını toplamaya başla
Stop party item pick: Parti eşyalarını toplamayı bırak
gibi...

[Resim: NBIfOE.png]

Gerekli alanları doldurduktan sonra "Ekle"ye basıyoruz sonra "Oluştur"a tıklıyoruz. Ardından koşulumuz "Koşullar" bölümüne gidiyor.

Eklentiler


Eklentiler kısmı Python yazılım diliyle yeni eklentiler eklenebiliyor.

Phbot detaylı anlatımı böylece bitmiş oldu. Eğer yapamadığınız, aklınıza takılan veya sormak istediğiniz bir konu olursa seve seve yanıtlarım.
Smile Hepinize iyi forumlar. Smile 

Önemli Bilgilendirme: Phbot kullanımından oluşabilecek herhangi bir eşya, hesap çalınması veya Phbot kullanımından oluşabilecek herhangi bir sorun, sorumluluğu kabul etmeyeceğimizi SroTurkiye.com forumu olarak açıkça belirtiyoruz.
Şuan Offine!
Şuan Offine!
bibliyorlar Junior Member
*
Yeni Üye
 • Konular1
 • Mesajlar7
 • Rep puanı 0
Teşekkürler, yeni güncellemeyle otomatik görevlerin olduğunu bilmiyordum iyi olmuş
Şuan Offine!
Şuan Offine!
admin Administrator
*******
Administrator
 • Konular83
 • Mesajlar133
 • Rep puanı 5
(05-10-2020, 03:18 PM)bibliyorlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler, yeni güncellemeyle otomatik görevlerin olduğunu bilmiyordum iyi olmuş
Yeni güncellemelerle TRSRO için çok kullanışlı bir hâle geldi. Eskiden Sbot otomatik script farkıyla çok öndeydi şimdi çok bir fark kalmadı. 
Şuan Offine!
Şuan Offine!
bibliyorlar Junior Member
*
Yeni Üye
 • Konular1
 • Mesajlar7
 • Rep puanı 0
Oyun başlayınca phbota ortak olmak isteyen pm Smile
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Uttermost Junior Member
*
Yeni Üye
 • Konular6
 • Mesajlar22
 • Rep puanı 3
(06-10-2020, 03:56 PM)bibliyorlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oyun başlayınca phbota ortak olmak isteyen pm Smile
Aslında Phbot üyeliği ben de istiyordum. Ortak olabiliriz. ^_^
Şuan Offine!
Şuan Offine!
bibliyorlar Junior Member
*
Yeni Üye
 • Konular1
 • Mesajlar7
 • Rep puanı 0
(06-10-2020, 09:39 PM)Uttermost Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06-10-2020, 03:56 PM)bibliyorlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oyun başlayınca phbota ortak olmak isteyen pm Smile
Aslında Phbot üyeliği ben de istiyordum. Ortak olabiliriz. ^_^
Olur hocam boşu boşuna 30 lira vermeyelim Smile  oyun başlamasına yakın pm gönderirim buradan
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Uttermost Junior Member
*
Yeni Üye
 • Konular6
 • Mesajlar22
 • Rep puanı 3
(07-10-2020, 12:22 AM)bibliyorlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06-10-2020, 09:39 PM)Uttermost Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(06-10-2020, 03:56 PM)bibliyorlar Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oyun başlayınca phbota ortak olmak isteyen pm Smile
Aslında Phbot üyeliği ben de istiyordum. Ortak olabiliriz. ^_^
Olur hocam boşu boşuna 30 lira vermeyelim Smile  oyun başlamasına yakın pm gönderirim buradan
Çok sevinirim, görüşmek üzere. Smile


Hızlı Menü: