Silkroad Online (SRO) Türkiye Silkroad Online Genel Silkroad Online Türkiye Haberleri Silkroad Online Türkiye Sık Sorulan Sorular (S.S.S.)
Silkroad Online Türkiye Sık Sorulan Sorular (S.S.S.)
admin
Silkroad Online Türkiye Sık Sorulan Sorular (S.S.S.)
0
1185
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
admin Administrator
*******
Administrator
  • Konular83
  • Mesajlar133
  • Rep puanı 5
Yeni çıkan Silkroad Online Türkiye hakkında birçok merak edilen konu vardı. Bu konular hakkında detaylı bilgi vermek isteyen GameGami şirketi kimileri tarafından düşündüren kimileri tarafından endişe ettiren kimileri tarafından heyecanlandıran kimileri tarafından ise heveslendiren bazı dedikoduları ve düşünceleri aydınlatmak adına 14 adet Sık Sorulan Sorular adlı bir makale hazırladı. Bunu sizlerle paylaşmanın heyecanını yaşıyoruz.

1- Vip sistemi olacak mı?

Vip sisteminde karakter yapılandırmasına ekstra özellik ekleyecek herhangi bir ayrıcalık bulunmayacaktır. Vip sisteminde sadece eşya mağazası(item mall) üzerinden Vip oyunculara ayrıcalık olarak satışa sunulan bazı eşyaları almanıza ve karakterinize Vip ikonu belirlemenize olanak sağlayacaktır.

2- Premium sistemi nasıl olacak?

Premium sistemi klasik yapıda olup, ekstra olarak herhangi bir ekleme yapılmamıştır. 
Premium eşyasının sağladığı klasik avantajların yanı sıra oyun sunucuları dolu olduğunda trafik problemi yaşamadan oyuna giriş yapmanıza olanak sağlayacaktır. 
Oyuna giriş kolaylığı yalnızca Premium sisteminde olacak olup, bir önceki paylaşımımız da belirttiğimiz üzere VIP sisteminin ekstra özellikleri pasif durumda olacaktır.

3- Şarj sistemi olacak mı?

Bildiğiniz üzere Silkroad Online’da yıllar içerisinde birçok yenilik ve güncellemeler yapılmış ve bu yenilikler ile oyunun temel işleyişinde bazı değişikliklere gidilmişti.
Daha öncede ilan ettiğimiz gibi resmi Türkiye sunucularında oyunun orjinaline esasen Türk oyuncu portföyüne göre bazı değişiklikler yapmayı uygun gördük. Bu kapsamda Şarj sisteminin Resmi Türkiye sunucularında olmayacağını belirtmek isteriz.

4- Silkroad Online Resmi Türkiye sunucularında Wheel Of Fate & Wheel Of Fortune sistemi aktif olacak mı?

Simya sisteminde bu sistemin eskisine oranla heyecanlı olmadığının kanaatine vararak daha heyecanlı ve eğlenceli bir simya için; Sizlere özlediğiniz o oyun keyfini yaşatabilmek, yeniden doğuşu en heyecanlı şekilde oyuna yansıtabilmek amacıyla bu sistem resmi Türkiye sunucularından kaldırılmıştır. Yani eskiden olduğu gibi simya sisteminde tablet ve taşlar ile simya heyecanınıza heyecan katabileceksiniz.

5- Silkroad Online Türkiye sunucularında Genie’s Lamp (Günlük Görev) olacak mı?

Silkroad Online efsanesinin resmi Türkiye sunucuları için yola çıktığımızda Türk oyuncu kitlesine hitap edecek, duyulan özlemin karşılığını verecek ve yeniden doğuşun gücünü gösterecek bir oyun ortamı hazırlamayı planladık. Bu kapsamda mevcut olarak Silkroad Online’da var olan ancak Türk oyuncu portföyüne hitap etmeyen bazı oyun yapılandırmalarını sadeleştirerek, oyuncu kitlemiz için daha keyifli bir oyun hikayesi oluşturduk. 
Magic Lamp ya da diğer adıyla günlük görev - Genie’s Lamp adı ile bilinen oyun sistemini Resmi Türkiye sunucularından kaldırdık.

6- Silkroad Online Türkiye sunucularında IP Limit olacak mı?

Kötüye kullanımları önlemek, emeğe sahip çıkmak ve eşitliği savunmak adına Silkroad Online Türkiye sunucularında IP Limit 2 Olarak belirlenmiştir. Bunun sonucunda bir ip adresi üzerinden en fazla 2 adet karaktere erişim sağlayabilirsiniz. 
IP Limitin 2 olarak sınırlandırılması nedeni ile harici olarak bir bilgisayar limitine gerek duyulmamıştır.

7- IP Limit giriş ihlali yapmaya çalışan oyunculara ceza uygulanacak mı?

IP Limitin 2 olarak belirlenmesinden sonra, oyuna VPS, VPN, Dedicated Sunucu, Proxy vb. kullanımı tamamen yasaklanmış olup, bu tip yöntemler ile oyuna kural dışı giriş yapan veya herhangi bir şekilde IP Limit ihlali yapmaya çalışan oyuncular sistemimiz tarafından otomatik olarak tespit edilecek olup, bu ihlali yapan oyuncular sistem tarafından engellenip, cezalandırılacaktır.

8- Silkroad Online Türkiye sunucularında 3. Parti yazılımlar (Botlar) çalışacak mı ?

Oyunumuzda, forum sitelerimizde ve ticket destek panellerimize oyun yöneticilerimiz tarafından 3. Parti bot yazılımları hakkında hiçbir teknik destek verilmeyecek olup, bu yazılımları kullanıp kullanmamak oyuncularımızın kendi insiyatifine bırakılmıştır.
Ancak oyuncularımıza 3. Parti oyun yazılımlarını, mağduriyet yaşanmaması adına (Yanlış konfigürasyon, item kayıpları, hırsızlık vb. öngörüsü ile) önermediğimizi bir kez daha hatırlatmak isteriz.
Ayrıca normal oyun seyrine uymayıp tamamen ticari amaçlar veya karaktere ek altın kazanımı için 3. Parti bot yazılımları ile altın kazanmayı hedefleyen karakterler (Gold Botlar) sistem tarafından otomatik olarak cezalandırılacaktır.

9- Silkroad Online Türkiye sunucuları kaç cap ile açılacak?

Serüvende sorunsuz bir deneyim ve herkese hitap edecek bir oyun başlangıcı için uzun süredir çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özellikle cap düzeni için oldukça uzun süren bir hazırlık ve raporlama sürecimiz oldu. Aldığımız kararın en önemli sebeplerinden birisi problemsiz ve hatasız bir oyun düzeni oluşturma isteğimizdir. Joymax tarafından açılan sunucuların başlangıç CAP düzenlerini de dikkate alarak Joymax ve GameGami olarak en stabil oyun deneyimi için bir takım değişiklikler yaptık. Başlangıçta 80 CAP sadece Çin ırkı ile başlamayı düşünsek de Joymax-GameGami arasında yapılan görüşmeler neticesinde başlangıcın 90 CAP ve sadece Çin ırkı ile yapılmasına karar verildi.
Silkroad Online Türkiye sunucuları 90 Cap ve sadece Çin ırkı ile başlıyor! 
İpek yolunun doğasına ve hikayesine uygun bir şekilde başlangıç için sadece Çin ırkı ile başlangıç yapılacaktır.

10- Silkroad Online Türkiye sunucularında Silk fiyatlandırması nasıl olacak?

Silk fiyatlandırmasını belirlerken Türkiye ekonomik şartları ile global piyasalar baz alınarak tüm oyuncu kitlemize hitap edecek bir fiyat skalası belirlenmiştir. 
Buna göre aşağıdaki fiyatlandırmalarla başlangıç uygun görülmüştür. 
100 Silk - 25 TL
300 Silk - 75 TL
500 Silk - 125 TL
750 Silk - 175 TL
1100 Silk - 250 TL
Tüm oyuncularımıza hitap edebilmek amacıyla fiyatlar için oldukça detaylı bir çalışma yapılmış olup, Türkiye şartları baz alınarak ve tüm imkanlarımızı kullanarak böyle bir düzenleme yapmış bulunmaktayız.

11- Silkroad Online Türkiye sunucularında Sıralama(Rank) Sistemi olacak mı ?

Silkroad Online hikayesinde oyuncularımızın birbirleri ile kıran kırana mücadelesine oldukça önem veriyoruz. İpek yolunun ruhuna yakışır bir şekilde savaşı ve kazananı sembolize edecek yeni rank sistemlerini hikayeye entegre ediyoruz.
Mücadele ve heyecan dolu bu oyun yarışında birçok kategoride sıralama(rank) sistemleri oluşturulmuş ve oyun içersinde aktif hale getirilmiştir. 
Oyuna entegre edilen sıralama(rank) sistemleri ile; 
Unique sıralaması ile oyuncularımızın heyecan dolu unique yarışına,
Oyuncu sıralaması ile en ideal eşya dizilim yarışına, 
Guild sıralaması ile guildlerin heyecan dolu yarışına, 
Kale savaşı sıralaması ile savaşlar esnasındaki ölüm kalım yarışlarını anlık olarak yakından takip edebileceksiniz. Ayrıca ilerleyen süreçlerde daha farklı heyecanlar oluşması adına daha farklı sıralama sistemleri oyuna eklenebilir.

12- Sunucular ne zaman açılacak?

Eylül ayı içerisinde kapalı beta sürecini başlatmayı, Ekim ayında ise Resmi açılışımızı yapmayı planlıyoruz.

13- Token Sistemi Olacak mı?

Silkroad Online Türkiye sunucularında oyun örgüsüne karşı hikayeye uyum göstermeyeceğini düşündüğümüz Token sistemini Silkroad Online Türkiye sunucularımızdan tamamen kaldırdık.

Tıpkı ipek yoluna ilk çıktığınız günde olduğu gibi ilk seviyeden itibaren katlettiğiniz canavarlardan düşereceğiniz altınlar ile Tüccarlardan (Npc’lerden) zırh, silah ve iksir satın alabileceksiniz. Bu destanda gerçek kahramanların yer alacağı bilinciyle Token sistemini kaldırarak, maceraya biraz daha zorluk ve rekabet kattık.

Token sisteminin kaldırılmasından sonra ilk seviyeden itibaren altın düşmesi nedeni ile bu durumu suistimal edebilecek ve normal oyun seyrine uymayıp  sadece altın kazanımı hedefleyen karakterlerden (Gold Botlardan) endişe edebileceğinizin farkındayız. Ancak ilk günden itibaren Silkroad Online Türkiye ekibinin tüm karakterleri yakından takip edeceğini, bu tarz uygunsuz davranışlar sergileyen karakterlere (Gold botlara) karşı her zaman cezai işlem uygulayacağımızı bilmenizi isteriz. Silkroad Online Türkiye sunucularında gold botlara müsaade etmeyeceğiz. 

14- Magic POP İçeriğinde Hangi Eşyalar Yer Alacak? 

Sizler için oyun hikayesini en ince detayıyla kaleme alıyoruz. Türkiye sunucularımızda Türk oyuncularımıza hitap edecek ve özlem duyulan bir sunucu yapılandırmasını sizlere sunacağımızı daha önce belirtmiştik.

Bu kapsamda eşya kazanım yollarından birisi olan Magic POP ile emek dengesini bozmak istemediğimizi belirtmek isteriz. Magic POP üzerinden özellikle son seviyeler için emek dengesini bozacak herhangi bir eşyanın yer almasını istemiyoruz. Bu bizim oyun ve oyuncu değerlerimiz ile örtüşmektedir. Bu kapsamda;
Magic POP’ta yer alan tüm son seviye eşyaları kaldırdık. Sadece oyunun başlangıcında keyifli ve gösterişli bir başlangıç yapmanızı sağlayabilecek ve oyunun ilerleyen zamanlarda oyun dengelerinde herhangi bir katkısı olmayacak düşük seviye Yıldız, Ay ve Güneş mührü eşyalar yer almaktadır.

[Resim: csbVVB.png]


Hızlı Menü: