Silkroad Online (SRO) Türkiye Silkroad Online Genel Silkroad Online Bilgi Arşivi & Rehber TR SRO Arena Sorumlusu Sonsuzluk Savaş Alanı Nedir?
TR SRO Arena Sorumlusu Sonsuzluk Savaş Alanı Nedir?
admin
TR SRO Arena Sorumlusu Sonsuzluk Savaş Alanı Nedir?
0
3211
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
admin Administrator
*******
Administrator
  • Konular83
  • Mesajlar133
  • Rep puanı 5

TR SRO Arena Sorumlusu Sonsuzluk Savaş Alanı Nedir?


Silkroad Online Türkiye Açık Beta sürecinde son günlere gelirken, Arena Sorumlusu etkinliği olan Sonsuzluk Savaşı nedir, ne kazandırır, ne getirisi vardır ve ne kadar exp verir gibi soruların cevabını bulacağız.

Silkroad TR'de, Arena Sorumlusu NPC'miz her şehrin ortasında bulunmaktadır. Sonsuzluk Savaşı Alanı seçeneğine tıkladıktan sonra karşımıza 4 tane seçenek gelecektir.

Silkroad Online Türkiye Sonsuzluk Savaş Alanına Nasıl Girilir?


[Resim: 3MR12r.png]

Görüldüğü gibi, bu 4 seçenekten ilki tek kişilik 71-80 leveller için, ikincisi tek kişilik 81-90 leveller için, üçüncüsü parti hâlinde giren 71-80 leveller için ve dördüncüsü ise parti hâlinde giren 81-90 leveller içindir. Sizler için ikisini de denedik. Parti hâlinde 81-90 level olarak giren Furkan Gökmen'e teşekkür ederiz. Parti olarak Sonsuzluk Savaşına girişi başından sonuna kadar bu videoda bulabilirsiniz:TR SRO Sonsuzluk Savaş Alanı içine girdiğimizde bizi Zindan Müdürü karşılayacak. Ona tıklayıp "Muharebeye Başla" dediğimizde 20 aşamalık koruma görevi taş koruma görevi üstleneceksiniz fakat ondan önce bizim bu canavarlardan birisine dönmemiz gerek çünkü onlarsız bu savaşı kazanamayız.

[Resim: 78shuV.jpg]

Sonsuzluk Savaşında Yapılması Gerekenler Nelerdir?


Bu canavarlardan birisi Niya Shaman Morphstone, diğeri Slave Watcher Morphstone'dur. İstediğiniz bir canavarı seçtikten sonra o canavarların sahip olduğu 2 adet skille atak yapabileceksiniz.

Ara ara zorlaşan bu süreç genelde kolay bir şekilde ilerliyor fakat en sonuncu yani 20. aşamada "Strong" bir canavar veya partiyle girerseniz canavarlar gelecek. Son gelen bu yılanlar "Guardian Stone" yani taşımıza gayet yüksek derecede hasar uyguluyor. Bu sebeple onun saldırılarını kendi üzerimize çekmeliyiz.

[Resim: XXFVC4.jpg]

Sonsuzluk Savaş Alanında Ne Düşüyor?


Arena etkinliği olan Sonsuzluk Savaşı'nda altın, tablet, pot, pill, return scroll, elixir ve item düşebiliyor.

[Resim: KX4QBM.jpg]

Ek olarak Arena Coin veriyor fakat bu Arena Coin ne işe yarıyor? Maalesef bir bilgimiz yok. Kaldırılır mı yoksa eşya alınması için farklı NPC'ler mi gelir, orası henüz belli değil.

[Resim: d6BPah.jpg]

Arena Sorumlusu Sonsuzluk Savaş Alanı Etkinliği Dikkat Edilmesi Gerekenler


1- Gözlemlediğimiz kadarıyla tek girenlerin exp. ve sp kazanım oranları parti olarak girenlerin oranına göre daha fazla. Yukarıdaki videoda da izlediğimiz gibi parti hâlinde ve 3 kişi girildiğinde 115 SP, 0.15 EXP geliyor. Fakat tek olarak girilirse 170 SP, 0.21 EXP geliyor. Parti hâlinde fazla sayıda girilirse kazanımlar artar mı veya azaldığında düşer mi henüz denenmiş değil.

[Resim: M4weP4.jpg]

[Resim: Cz8WRn.jpg]

2- Mutlaka bir canavar maskesi takın. Yani Niya Shaman Morphstone veya Slave Watcher Morphstone canavarından birisini mutlaka olunuz çünkü zindanda pot basılmıyor.

[Resim: So9b2a.jpg]

3- Canavarlar 20 aşama olarak gelmeden önce üst tarafta Aşama 1, Aşama 2, Aşama 3... diye yazacak. Yazdığı anda çıktığı için etrafa dikkat etmeniz gerek ve hangi taraftan geliyorlarsa onlar taşa gelip atak yapmadan önce saldırmanız gerek ki hemen öldürün Guardian Stone taşına hasar veremesin.

4- Sonsuzluk Savaşı'nın 20 aşamasını da başarıyla tamamladıktan sonra düşen itemlerin olduğu kutuyu toplamayı unutmayın.

5- En son olarak bitirdiniz ve eşyaları topladınız fakat hâlâ çkamıyorum diye merak etmeyin. Sizi kısa süre sonra şehre ışınlayacaktır. Sonsuzluk Savaş Alanı Zindan Müdürüne gitmeniz bir şeyi değiştirmeyecektir. Oyunu tekrar kapatıp açmaya çalışmayın, az sonra gideceksiniz merak etmeyin. Smile


Hızlı Menü: